14. oddíl sv. Františka z Assisi Kroměříž

Ačkoli radary hlásily oblohu čistou bez přeháněk, náš autobus vjel na Tesáku do oblačnosti s průtrží. Provazy vody nás šlehaly a nálada mužstva byla pod bodem mrazu.

Přes všechnu nepřízeň se naše smečka vlčat vydala na těžkou cestu. Viditelnost do 100 m. Počasí se zlepšilo až u geologické zajímavosti Skalný. Za nějakou dobu vysvitly první sluneční paprsky a okamžitě se zvedla nálada smečky. Bylo to potřeba, čekalo nás poslední stoupání na sv. Hostýn.

Zakončením náročné výpravy byl pietní akt u pomníku táty Plajnera a skautská mše svatá v bazilice Nanebevzetí Panny Marie, kterou sloužil br. P. Petr Souček – Dolar (bývalý člen 5. oddílu skautů sv. Dona Boska, střediska Polárka Kroměříž).

„Zle to začíná, ale dobře to skončí.“ Vyplnilo se tedy přání řidiče autobusu. Vlčata mají zkušenost k nezaplacení a krásnou výpravu za sebou. Nikdo se nám ztratil a nestal se žádný úraz. Kluci byli krásně unaveni a plni zážitků.

Co jsem dnes získal? Dnešní výprava se zapisuje do stezek. Bodový zisk 15 bodů za účast, 15 bodů za nálepku vlepenou do deníku a získání práva nosit placku akce na kroji do konce tábora.

Dobrý lov!

Foto z výpravy zde

Čtrnáctka u pomníku táty Plajnera

Čtrnáctka u pomníku táty Plajnera

Rychlý kontakt

Zde nás najdete
Telefon: 737 552 520
E-mail: vlcata.km(at)gmail.com

Pravidelné schůzky 21/22

V určené dny mimo prázdnin
Pondělí:
Vlci – 16.00–17.30 hod.
Úterý:
Sokoli – 16.00–18.00 hod.
Rysi – 16.00–18.00 hod.
Středa:
Lišky – 16.00–18.00 hod.

Starší příspěvky
Kola pro Afriku
jun_shop
sedmikraska

NAŠE STŘEDISKO