Skautská pouť na Svatý Kopeček u Olomouce

V sobotu 22. dubna 2017 jsme jeli na skautskou pouť na Svatý Kopeček u Olomouce. Pouť jsme konali ku příležitosti svátku sv. Jiří – patrona skautů. K pouti patřila i odpolední hra. Hra se konala v duchu Bořka stavitele.

Skautská pouť na Svatý Kopeček u Olomouce

Fotoreportáž z akce

Cesta  na Svatý Kopeček nám uběhla celkem rychle, protože jsme přemýšleli nad tím, co nás bude čekat. Přijeli jsme trochu brzy, proto jsme chvíli čekali před bazilikou, ale nenudili jsme se, posvačili jsme, vyfotili jsme se a někteří se stihli ještě vyválet v trávě. Samotná bazilika je nádherná, ale mši, kterou skautky doprovázely a i my jsme jim v tom pomohli zpěvem, byla ještě krásnější. A ten pocit – vidět tolik skautů a skautek na jednom místě – je k nezaplacení. Po mši jsme šli na farní zahradu, kde jsme se naobědvali. Některým z nás byla dlouhá chvíle, a tak jsme se rozhodli, že si zahrajeme nějaké hry. Moc jsme se při tom pobavili, a to ještě ani nezačala velká hra, kterou si pro nás připravil tým skautů a skautek z Olomouce.

Hra začala. Přeběhli kolem nás stavitelé a ptali se, jestli jsme neviděli Bořka. Proto jsme na něj všichni volali. Nakonec přiběhl. Po jeho příchodu jsme si dali krátkou rozcvičku na znělku Bořka stavitele. A pak jsme se společně přesunuli na místo hry. Nejdříve jsme se rozdělili na tři týmy. Potom byla vysvětlena pravidla a v týmech se rozdělili role, někteří byli instalatéři, někteří elektrikáři a tak dále. Běhali jsme, jak nám síly stačily a snažili jsme se ze stavebního materiálu postavit největší, nejkulatější a nejhezčí dům, jaký zvládneme. Někteří se snažili postavit kouli, jiní stavěli kruhový dům, ale poslední tým to vzal ve velkém stylu. Stavitelé se snažili o nábytek a celý dům ozdobili jehličím. Za tento neuvěřitelný dům snů získali první místo. Sice jsme nakonec museli domy zbořit, ale nám zůstanou v paměti. Cesta zpět probíhala trochu hůře. Velká část účastníků se rozhodla jet autobusem. Byli jsme v autobuse jako sardinky. Potom jsme si vychutnali pohodlnou cestu vlakem, jeli jsme domů.

Myslím si, že to byla jedna z dalších krásných akcí, které jsme s oddílem podnikli. Jsem si jistý, že na tento den dlouhou dobu nezapomeneme. A já se těším na další akci, kterou podnikneme.

Tomáš Tesař