Nejbližší akce – prosinec 2012

Vánoční schůzka vlčat

Vánoční schůzka vlčat bude 17. 12. 2012 v 15.30 hod. Vlčata, která kroj mají, si jej vezmou s sebou na schůzku. Vlčata mohou tento den jít v kroji do školy. Kroj by mohl být také pěkným vánočním dárkem.

Na schůzce jsme si každý vylosovali svého spolubratra v oddíle, kterému položíme dárek pod stromeček. Můžeme darovat dárek i jinému kamarádovi, ale ten vylosovaný kamarád je moc důležitý. Pokud onemocníš a na schůzku to prostě nevyjde, pošli dárek po rodičích. Je to moc důležité, nestane se tak, že díky Tobě bude někdo smutný a pod stromečkem nenajde svůj dárek. Nevymýšlej velké dary. Zkus potěšit pěknou maličkostí. Důležité je, aby byla darovaná od srdce. Konec vlčácké schůzky se nám malinko protáhne. Předpokládaný konec vánoční schůzky nejpozději cca v 18.00 hod.

Betlémské světlo

Myšlenka předávání Betlémského světla vznikla v Rakousku jako součást charitativní akce. Předávání křehkého plaménku se díky skautským organizacím odtud rozšířilo do dalších zemí, a to nejen po celé Evropě. Poprvé plamínek přicestoval v roce 1986 letadlem z místa narození Ježíše Krista – Betléma – do rakouského Lince.

Vlčata přivezou Betlémské světlo z Kojetína 22. 12. 2012.

Vlčata, která světlo přivezou, budou vybrána.

K nám se Betlémské světlo dostalo hned po pádu čtyřicetileté komunistické vlády a v rukou českých skautů žijících v exilu k nám poprvé připutovalo v prosinci 1989 až pod sochu sv. Václava v Praze. V roce 1990 se s myšlenkou Betlémského světla seznámili brněnští skauti na vídeňském jamboree – mezinárodním setkání skautů a skautek z celého světa – a již na podzim téhož roku začali připravovat českou verzi. Nosnou myšlenkou bylo a stále je ukázat členům skautských oddílů, že o Vánocích nejde ani tak o kupu dárků a cukroví, ale o to, prožít Vánoce v klidu a pohodě s těmi, které máme rádi a oni nás.

Vážení rodiče, děkujeme Vám za Vaši důvěru, se kterou nám svěřujete Vaše děti

a přejeme Vám plné prožití druhé poloviny adventního času

Vít Pořízek – Pařez, Starý vlk

Miroslav Doubrava – Akela