Vážení rodiče,

jistě jste si všimli, že Vašim dětem byl doručen poštou časopis Světýlko. Je to naše další metodická pomůcka ve výchově Vašich (našich) dětí. Vám rodičům přišel speciální časopis Skautský svět pro rodiče. Určitě jste si našli malou chvíli a do časopisů nahlédli. Jsme za to velmi rádi.

Dětem byly rozdány vlčácké stezky podle věkových kategorií. Tímto jsme zavedli nový vlčácký program v našem oddíle. Zde prosíme o spolupráci na některých úkolech, které potvrzujete právě Vy. Váš zájem o připravenost dětí na schůzky nám pomáhá v naší společné formaci dětí. Děkujeme za to. Děkujeme za každou omluvenou schůzku. Přítomnost na schůzkách je totiž rozhodující pro účast na táboře. Na tábor jezdíme za odměnu. Tábor je vyvrcholení a završení celoroční přípravy.

Téměř tři měsíce velmi pečlivě hodnotíme činnost dětí. Vybíráme ty nejlepší pro funkci šestníka a podšestníka. Šestníci stojí v čele šestky – jednotky (družstva) v počtu šesti členů. Podšestníci jsou jejich zástupci. Náš oddíl je totiž od letošního roku 2012 plnohodnotnou smečkou vlčat. Naše smečka vlčat čítá 23 dětí, 2 dospělé aktivní a 2 dospělé pasivní – pomocníci na tábory a náročnější akce. Vzhledem k počtu členů (mimo šestníků a podšestníků) byl jmenován Mauglí – nejstarší z vlčat – ten, který pomáhá šestníkům a podšestníkům v jejich práci. Je to pravá ruka vůdců oddílu. Mauglí je formován jako budoucí rádce družiny pro oddíl skautů.