28. ročník Memoriálu RNDr. Rudolfa Plajnera

Na tuto akci zveme i otce našich benjamínků, vlčat a skautů. Táta Plajner a tátové dětí – to se k sobě přece hodí. Tentokrát s námi jelo 6 otců a 3 vůdcové oddílu.
Pro vlčata a skauty jsme měli připravenou soutěž na motivy ze života Táty Plajnera. Tentokrát bylo zadání velmi dobrodružné. Holešovští skauti pro nás připravili programové balíčky a provedení bylo na nás:
Pro vlčata:
Před Memoriálem obdržel oddíl dopis od „bývalého ředitele pošty“ pana Sokolíka spolu s dopisem od Rudolfa Plajnera. Ten byl napsán Plajnerem v roce 1947 jednomu z oddílů v našem městě – vymyslete si nebo použijte reálnou postavu z historie vašeho střediska.
A jak to vše bylo? To najdete na videu Toma Tesaře ZDE.
Pro skauty:
Nazdar bratře, děkujeme Ti za pozdravy. Ohledně toho, co jsi psal, nemohu Ti poradit. Zkus se obrátit na bratra Pavouka. Ale zato mám pro tebe jednu skvělou novinku. Při stěhování naší klubovny byly objeveny zápisky bratrů z holešovského střediska, kteří s Tátou Plajnerem pomáhali při odboji. No není to úžasné?! Bohužel Ti je nemůžu ukázat osobně, tak je aspoň posílám v příloze naskenované, aby ses mohl pokochat. Některé z těch příběhů mi braly dech. Co všechno ti čtrnáctiletí dokázali. Zajímalo by mě, jestli bychom toho byli schopni i dnes…. No nic, uvidíme se na srazu!
A jak to vše bylo? To najdete na videu Toma Tesaře ZDE.
Pro otce vlčat:
Tatínky jsme nechali vyluštit zašifrované texty které doplnili do „Kandidátní listiny do ústředních orgánů Junáka“. Naši tátové UMÍÍÍÍÍ. Tátové texty rozluštili a doplnili chybějící údaje o kandidátovi Plajnerovi.
Fotogalerie ZDE
Videozáznam nám pořídil Tomáš Tesař ze 7. oddílu skautů sv. Dominika Savia a najdete jej ZDE
Mapa trasy ZDE
 
Na konci cesty na Svatém Hostýně jsme uctili památku Táty Plajnera.