Brdo – hra na hvězdný širák

V sobotu 4. června se hrstka odvážných skautů vypravila do Chřibů s batohem na zádech, aby si vyzkoušela, jaké to je být zcela svobodný. Vše potřebné si každý nese sám, jak se kdo sbalí, tak se mu povede. Začali jsme v Cetechovicích a protože s námi přicházelo i hřmění a dramatické mraky na obloze, chvíli jsme hledali amonity v opuštěném lomu, než se počasí rozhodne, jak tedy dál. Několik drobných zkamenělin jsme našli a vydali se na hřeben. Stoupání rychle prověřilo, jak jsou sbalené batohy a kdo má kolik zbytečností.

Pod Brdem přišla chvíle geocachingu a u rozhledny se objevily nové mraky a nové hromování. Než jsme nachystali dřevo, přišel liják jako blázen, naštěstí byl po ruce přístřešek.

Vše bylo po dešti mokré, ale s použitím březové kůry a křesadla brzy zaplály veselé plameny a nastal čas přípravy jídla. Špekáčky, ovesná kaše, čaj z jahodí, podle libosti. Rozložili jsme spacáky, seděli kolem ohně, do tmy zněly hrdinské příběhy.

Noc byl teplá, příjemná, zahalená v oparu. Stejně i ráno. Snídaně, sbalit ležení, zkontrolovat, že po nás nezůstala ani stopa a potom sestup tajemným ranním lesem do Roštína. Tam jsme stihli v devět hodin mši, a na ní jsme naši malou výpravu ukončili.

Bratříci si malý vandr užili a prokázali, že jsou schopni vydat se i na pořádný, že se o sebe dokážou postarat.

Takže příště to bude teprve cesta!    Roland